Shikojeni spektaklin e Federerit (Video)

Nuk ka asnjë dyshim se Roger Federer, mbetet njëri nga tenistët më të mirë në histori të këtij sporti.

Sport

15/06/2015 22:00

Zvicerani që ka fituar plot 17 Grand Slam, ka bërë një lëvizje të madhe në turneun e Weber Open Gerry në Halle të Gjermanisë, përball Philipp Kohlschreiber.

Federer arriti i rrëzuar të kthej topin në fushën e kundërshtarit, edhe pse më pas e humbi pikën.

Dhe, padyshim që kjo lëvizje e Federerit do të jetë njëra nga lëvizjet më të mira në historin e sportit të tenisit.

YouTube player