Shikojeni se çfarë është dashuria për ju në bazë të shenjës së horoskopit që keni

Çfarë është dashuria? Për disa njerëz, dashuria është eksitim dhe aventurë dhe pasion pa fund. Për të tjerët, dashuria është thjesht gjetja e dikujt që do të përqafojë në një shtrat .

Lifestyle

22/08/2017 15:34

Cilët jeni, tiparet e personalitetit tuaj dhe pëlqimet dhe mosdashjet tuaja janë të gjithë faktorë të rëndësishëm në mënyrën se si përcaktoni dashurinë. Horoskopi juaj mund të luajë një rol gjithashtu.

Nëse jeni kuriozë, këtu është një thyerje se si secila shenjë astrologjike përcakton dashurinë në mënyrën e vet unike.

1- Dashi
Ju e përcaktoni dashurinë duke bërë gjëra për të tjera të rëndësishme. Ju jeni mbretëresha e konkurrencës, shpejtësisë dhe udhëheqjes, dhe kjo definitivisht luan një rol në mënyrën se si përcaktoni dashurinë.

2- Demi
Ju e përcaktoni dashurinë përmes rehati. Ju besoni se kur ju jeni të kënaqur me një person ju mund të ndjeni potencialin e plotë të dashurisë!

3- Binjakët
Ju e përcaktoni dashurinë përmes bisedave të thella dhe fjalëve të dashur. Komunikimi është çelësi për ju!

4- Gaforrja
Dashuria për ju është kur të jesh me ta është po aq relaksuese sa të jesh vetëm (dhe ndoshta edhe pak më mirë!).

5- Luani
Ju e përcaktoni dashurinë përmes një sy më luksoz. Ju doni të jeni të prishur. Një darkë të zbukuruar, dhurata të papritura, befasi .

6- Virgjëresha
Ju e përcaktoni dashurinë në gjërat e vogla. Ju jeni personi më i orientuar nga detajet, kështu që ju pëlqen të tregoni dhe merrni dashuri!

7-Peshorja
Për ju, dashuria dhe paqja shkojnë dorë për dore. Dashuria përcaktohet nga lidhjet e shpirtrave.

8- Akrepi
Nëse ka ndonjë që DO dashuri, je ti! Ju jetoni për përvojat më të mira në jetë, dhe patjetër që përfshini dashurinë më të mirë.

9- Shigjetari
Për ju, dashuria tejkalon të gjitha pritjet. Ju keni një ide më të pazakonta të dashurisë. Ju pëlqen pavarësia juaj dhe ju urreni të jeni të detyruar.

10- Bricjapi
Ju e përcaktoni dashurinë si traditë. Ju jeni një person serioz dhe dashuria ndonjëherë mund të ndjeheni pak të prekur për pëlqimin tuaj.

11- Ujori
Dashuria është forma më e thellë e intimitetit në librin tënd. Ju e përcaktoni dashurinë si një çelës për të zhbllokuar ato pjesë të trurit që duket se kanë kuptim vetëm për atë person tjetër.

12- Peshqit
Përkufizimi juaj i dashurisë është i drejtë nga një roman emocional që vjen nga mosha. Ju jeni të ndjeshëm dhe të butë dhe mënyra se si përcaktoni dashurinë ka tendencë të jetë edhe në këtë mënyrë. /Lajmi.net/