Shi, borë dhe ulje temperaturash…sot në Shqipëri – Lajmi.net
Shi, borë dhe ulje temperaturash…sot në Shqipëri
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 9:33, 11 January 2019
Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat qendrore dhe veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve të motit, me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme në të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -7°C deri në 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO