Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Shënon dhe ‘feston’ në gjunjë, duke kërkuar drejtësi për George Floyd

16:45 | 31 Maj 2020

Ndeshja mes Borussia Monchengladbach dhe Union Berlin, e cila po zhvillohet aktualisht, ka prodhuar një episod interesant.

Vendast janë duke udhëhequr me rezultat 2:1, ndërsa golin e dytë e shënoi talenti i ri Marcus Thuram.

Ky i fundit, lojtar me ngjyrë, nuk zgjodhi të festonte dhe kësisoj u soldarizua me vrasjen e George Floyd në Amerikë.

Thuram vendosi të qëndronte në gjunjë, duke dhënë mesazh për të kërkuar drejtësi për Floyd, i cili u vra nga një polic ditë më parë. /Lajmi.net/