Shënohet gol i rrallë në finalen e Kupës së Afrikës

22:27 | 19 Korrik 2019

Finalja e Kupës së Afrikës ka filluar në mënyrë të jashtëzakonshme.

Ndeshja finale mes Senegalit dhe Algjerisë nisi furishëm me një gol të bukur që në minutën e 2’.

Ishte Baghdad Bounedjah që  me një goditje nga largësia mposhti portierin e Senegalit, për 0-1.

Por, kjo goditje para se të përfundonte në portë, mori një devijim të çuditshëm, për të sjellë një gol të bukur./Lajmi.net/