Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

SHBA-të regjistrojnë 64 mijë raste ditore me COVID-19

12:36 | 15 Gusht 2020

Gjatë ditës se premte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar mbi 64 mijë raste të reja me koronavirus dhe mbi një mijë raste të reja të vdekjeve, shkruan CNN.

Në të gjitha 50 shtetet amerikane sipas të dhënave të Universitetit Jons Hopkins janë regjistruar 5,313,055 raste të infektuara me COVID-19, dhe 168,466 raste të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë.