SHBA-të mposhten për herë të parë nga ky shtet në basketboll

10:40 | 24 Gusht 2019

Kombëtarja amerikane e basketbollit këtë mëngjes ka treguar disa dobësi serioze.

Dy ditë më parë, amerikanët festuan me një diferencë prej 16 pikëve kundër Australisë, dhe këtë mëngjes sipas orës sonë lokale, kanë zhvilluar miqësoren e dytë me këtë shtet.

Australia kësaj here festoi në Melbourne, duke mposhtur amerikanët me rezultat 98:94.

Ndeshja u ndoq nga më shumë se 50 mijë tifozë, dhe australianët drejt kësaj fitore i udhëhoqi Patty Mills që shënoi 30 pikë.

Përndryshe kjo ishte fitorja e parë e Australisë ndaj Shteteve të Bashkuara në 55 vjet, pas 26 përballjeve.

Në anën tjetër, kjo ishte humbja e parë e Amerikës në 13 vitet e fundit./Lajmi.net/