Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

SHBA regjistron mbi 13 mijë raste të reja me COVID-19

10:03 | 25 Janar 2021

SHBA vazhdon me shifra të larta të infeksioneve të reja me koronavirus.

Shtetet e Bashkuara raportuan 130,485 infeksione të reja me koronavirus dhe 1,769 viktima të lidhura me virusin të dielën, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Sipas vlerësimeve të JHU, gjithsejtë në të gjithë vendin tani qëndrojnë në 25,124,954 raste, përfshirë 419,209 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara. /Lajmi.net/