Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

SHBA goditet nga një termet prej 4.1 shkallësh

22:07 | 25 Mars 2020

Një tërmet prej 4.1 ballë goditi zonën e Kalifornisë Veriore, SHBA, këtë të mërkurë.

Sipas Anketës Gjeologjike të Shteteve të Bashkuara, tërmeti i së mërkurës goditi pranë Cobb Mountain dhe The Geysers në verilindje të Sonoma County, raporton Daily Mail, transmeton lajmi.net.

USGS regjistroi epiqendrën të kishte qenë në një thellësi prej 2 km.

Sipas raportimeve, nuk ka pasur ndonjë dëmtim në njerëz as në shtëpi e biznese. /Lajmi.net/