Shaqiri fiton 7 milionë euro në sezon te Stoke

11:42 | 11 Gusht 2015

Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri pritet që shumë shpejtë të zyrtarizohet si lojtari i ri i skuadrës së Stoke Cityt.

Klubi nga Premier League angleze do të paguajë 17 milionë euro për trasnsferimin e tij nga Inter.

Mesfushori me pasaportë zvicërane pritet të nënshkruaj kontratë katër vjeçare nga e cila do të përfitoj plotë 7 milionë euro në sezon.

Shaqiri besohet se ka kaluar testet mjekësore dhe ka arritur marrëveshje për t’u transferuar te Stoke.