Shakhtar shet Teixeiran për 50 milionë euro

Mesfushori ofanziv i Shakhtar Donetskut, Alex Teixeira është shumë pranë largimit nga klubi.

Sport

03/02/2016 08:44

Alex Teixeira do të transferohet në Kinë për 50 milionë euro.

Mesfushori ofanziv i Shakhtar Donetskut kërkohej nga Liverpool gjatë janarit.

Por, klubi ukrainas ka pranuar një ofertë të madhe nga një klub kinez, dhe Teixiera pritet të transferohet në Kinë brenda ditëve të ardhshme, raporton “Calciomercato”, përcjell “Lajmi.net”.

Jiangsu Suning dhe Guangzhou Evergrande kanë transferuar emra të mëdhenj të futbollit evropian gjatë afatit kalimtar dimëror.