Sezon i çuditshëm

Futbollisti-trajneri Ryan Giggs beson se David Moyes së shpejti do të arrijë të bëjë Manchester Unitedin të luajë mirë dhe të fitojë, por pranon se stinori i deritashëm ka qenë i çuditshëm. United ndeshet me Sunderlandin të shtunën në kërkim të fitores së parë në Premierligë nga 14 shtatori. “Menaxheri ka qenë në rregull”, deklaroi…

Sport

04/10/2013 13:00

Futbollisti-trajneri Ryan Giggs beson se David Moyes së shpejti do të arrijë të bëjë Manchester Unitedin të luajë mirë dhe të fitojë, por pranon se stinori i deritashëm ka qenë i çuditshëm.

United ndeshet me Sunderlandin të shtunën në kërkim të fitores së parë në Premierligë nga 14 shtatori. “Menaxheri ka qenë në rregull”, deklaroi Giggs për Manchester Evening News.

“Ai është i vetëdijshëm se nuk kemi luajtur aq mirë sa mundemi dhe ai dëshiron të na kthejë në rrugën e drejtë. Jam i sigurt se do t’ia dalë. Nuk ka hapësirë për gabime por është një sezon i çuditshëm. Askush nuk e ka nisur ashtu siç ishte pritur. Arsenal është duke luajtur mirë. Tottenham dhe Liverpool janë po ashtu në krye por ka kohë të mjaftueshme për ne që të kthehemi në krye”, përfundoi ai.