Sevilla shkarkon trajnerin pas eliminimit dramatik nga Liga e Evropës – Lajmi.net
Sevilla shkarkon trajnerin pas eliminimit dramatik nga Liga e Evropës
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 17:13, 15 March 2019
Sevilla kanë marrë vendimin për shkarkimin e trajnerin Pablo Machin, vetëm një ditë pasi u eliminuan nga Liga e Evropës.

Pesë herë triumfuesit në Ligën e Evropës u eliminuan nga Slavia Prague, pas humbjes 4:3.

Pasi ndeshja e kthimit shkoi në vazhdime, ishte një gol në minutën e 119 i shënuar nga Ibrahim Traore që përjashtoi nga garat skuadrën spanjolle.

Ky gol ishte goli që i dha fundin rrugëtimit të Machin me Sevillan. Machin ishte emëruar trajner në muajin maj.

Ai më herët kishte drejtuar skuadrën e Gironas. Machin drejtoi skuadrën e Sevillës jo edhe aq mirë. Andaluzianët aktualisht pozicionohen në vendin e gjashtë, me pesë pikë larg zonës që dërgon në Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO