Sevilla “humb” titullin e Ligës së Evropës (FOTO)

Sevilla nuk ka mundësi për të mbrojtur titullin e Ligës së Evropës.

Sport

07/12/2016 23:56

Kjo për shkak se skuadra spanjolle është kualifikuar në 1/16-ën e finales së Ligës së Kampionëve.

Sevilla kështu humb rastin për të fituar për herë të katërt me radhë këtë kompeticion, përcjellë “Lajmi.net”.

Skuadra andaluziane ka fituar Ligën e Evropës në tri edicionet e kaluara, 2013/14, 2014/15 dhe 2015/16.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.