Sergi Roberto zyrtarizon skuadrën për sezonin e ri

Sergi Roberto nuk do të largohet nga Barcelona.

Sport

21/08/2017 10:03

Lojtari është shprehur i lumtur në “Camp Nou”, duke mohuar largimin.

“Unë jam i lumtur. Kundër Real Madridit në Superkupë isha i lumtur për nivelin personal madje unë dhe sot u ndjeva rehat. Kam luajtur në pozitën time të preferuar në mesfushë” deklaroi Roberto, përcjellë “Lajminet”.

“Unë startova në Bernabeu dhe trajneri më ka dhënë besim, unë kam shënuar sot dhe unë dua të jem i rëndësishëm. Dua të vazhdoj kështu”, u shpreh ai. /Lajmi.net/