Serbi sulmon një polic të Kosovës, e bën për spital

10:09 | 26 Janar 2020

Ilustrim

Një zyrtar i policisë se Kosovës është sulmuar fizikisht.

Një serb është arrestuar në Lipjan, pasi në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor, i cili ka pranuar tretman mjekësor.

“Rr. Xhevdet Breznica, Lipjan 25.01.2020-03:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Serb pasi që i njëjti në gjendje të dehur, dhe duke i refuzuar t’iu bindet urdhrave të zyrtarëve policor për t’u identifikuar e ka sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor, i cili ka pranuar tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar”. /Lajmi.net/