Serbët e veriut kërkojnë që javën e ardhshme të krijohet asociacioni (Video)

Drejtuesit e komunave me shumicë serbe në Kosovë kërkojnë nga Beogradi dhe Prishtina, që javën e ardhshme të përmbyllin procesin e krijimit të asociacionit të këtyre komunave.

Lajme

19/08/2015 20:22

Të martën në Bruksel, Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe çështja e asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të jetë ndër çështjet kryesore./Zëri i Amerikës.

YouTube player