Sensi gjithnjë e më afër largimit nga Interi, klubi italian hap bisedimet me ‘zikaltrit’

Sampdoria ka hapur bisedimet me Interin për Stefano Sensin dhe ata po vazhdojnë të shtyjnë për një marrëveshje pavarësisht vështirësive.

Sport

15/01/2022 12:12

Kontaktet e para mes dy klubeve ndodhën pak javë më parë, por mesfushori 26-vjeçar italian nuk ishte i prirur për një largim. Pavarësisht refuzimit të tij, megjithatë, Sampdoria refuzoi të dorëzohej dhe kështu kanë mbetur në bisedime me Nerazzurrët.

Siç raportohet nga ‘Calciomercato.com’, Sensi ngadalë po ‘ngrohet’ me idenë për t’u larguar nga Milani në mënyrë që të gjejë më shumë kohë të rregullt për të luajtur ndryshe, dhe kështu ai po shqyrton seriozisht idenë për të pranuar ofertën e Sampdorias. Interi është gjithashtu i lumtur që lojtari të largohet në formë huazimi, pasi do t’i jepte atij mundësinë të shkëlqejë me disa minuta të qëndrueshme.

26-vjeçari Sensi, i cili ka kontratë me Interin deri në vitin 2024, ka bërë nëntë paraqitje në Serie A këtë sezon, për një total prej 160 minutash. Ai ka bërë vetëm një start, duke humbur pesë ndeshje radhazi për shkak të një dëmtimi të ligamentit kolateral medial. /Lajmi.net/