Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit – Lajmi.net
Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit
Autori: Lajmi.net BotaLajme 22:50, 14 March 2019
Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump.

Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO