Seksi fizioterapeutja i nxjerr telashe Chelseas (Video)

Fizioterapeutja e Chelseas, Eva Carneiro është ngacmuar me thirrje të tifozëve kundërshtarë, dhe kjo ka zgjuar reagim të ashpër të klubit londinez.

Sport

06/03/2015 11:50

Chelsea ka shprehur qëndrim të ashpër ndaj ngacmimeve seksuale në futboll.

Blues janë të gatshëm të kërkojnë edhe ndërhyrjen e Federatës Angleze pas thirrjeve ofenduese të tifozëve të Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt për fizioterapeuten Eva Carneiro.

“E marrim shumë seriozisht problemin dhe e dënojmë çdo formë të diskriminimit, përfshirë atë seksual. Kjo sjellje është e papranueshme”, deklaroi një zëdhënës i Chelseas, për mediat britanike.

YouTube player