Segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’ lëshohet më 22 dhjetor, i treti në pranverë (Video) – Lajmi.net
Segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’ lëshohet më 22 dhjetor, i treti në pranverë (Video)
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmePolitikë 19:55, 15 December 2017
Ndonëse ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj,  deklaroi se segmenti i dytë i Autostradës “Arbën Xhaferi” do të lëshohet brenda datës 15-20 dhjetor, data është shtyrë.

Fatos Mani këshilltar i ministrit, tha se punimet tashmë kanë përfunduar.

Sipas Manit, 22 dhjetori është caktuar data e lëshimit të segmentit të dytë të autostradës nga Babushi deri në Bibaj.

Segmenti i dytë ka një gjatësi 11 km. Sipas Ministrit, segmenti i tretë do të lëshohet në pranverën e vitit të ardhshëm.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO