Schweinsteiger në Premierligë?

Chelsea dhe Manchester United janë të interesuar për transferimin e mesfushorit të Bayern Munichut, Bastian Schweinsteiger, gjatë afatit kalimtar të verës.

Sport

11/02/2015 15:10

Bastian Schweinsteiger mund të largohet nga Bayern Munich, në fund të këtij sezoni.

Sipas tabloidit britanik “Daily Express”, dy gjigantë të Premierligës, Chelsea e Manchester United kanë shprehur interesim për transferimin e tij, gjatë afatit kalimtar të verës.

Schweinsteiger, një prej futbollistëve kryesorë të gjigantit bavarez spekulohet se është i interesuar të provojë veten larg Bundesligës.

Dhe, kjo ka zgjuar interesimin e Chelseas dhe Unitedit për shërbimet e tij.