Sarri me kritika të ashpëra për yllin e Chelseas

Maurizio Sarri është deklaruar pas fitores ndaj Crystal Palaces.

Sport

30/12/2018 18:09

Chelsea fitoi 1 me 0 ndaj Crystal Palace, ndërsa Maurizio Sarri e vazhdoi me kritika ndaj N’Golos Kantes.

”Ai duhet të mendojë para së gjithash për mbrojtjen. Pastaj ai po përmirësohet, sidomos në lëvizjet pa top. Lëvizja e tij sot ishte me të vërtetë shumë e mirë dhe u bë në kohën e duhur”, tha trajneri italian pas ndeshjes, përcjell “lajmi.net”.

”Kur duhet të luajmë kundër kundërshtarëve të cilët mbrohen shumë, është e vështirë për sulmuesit dhe anësorët që të gjejnë hapësirë. Pra, për ne lëvizja e mesfushorëve pa topin është shumë e rëndësishme.

”Tani duhet të punojmë në [Ruben] Loftus-Cheek dhe në [Ross] Barkley. Loftus-Cheek sidomos është një lojtar shumë i mirë me topin, por ai mund të përmirësohet shumë në lëvizjen e tij pa top.”, ka shtuar më tej Sarri. /Lajmi.net/