Sarrazin takohet me Escobarin në Washington, thotë se “do të shihen së shpejti”

Emisari i Bundestagut për Ballkanin Perëndimor, Emanuel Sarrazin, është takuar në Washington me emisarin special të SHBA-së për rajonin, Gabriel Escobar. Një gjë të tillë e ka njoftuar Escobar me anë të një postimi në ‘Twitter’, teksa ka thënë se bashkë me BE-në, do t’i sigurojë rajonit rrugën drejt unionit europian, shkruan lajmi.net. “I kënaqur…

Lajme

11/08/2022 15:49

Emisari i Bundestagut për Ballkanin Perëndimor, Emanuel Sarrazin, është takuar në Washington me emisarin special të SHBA-së për rajonin, Gabriel Escobar.

Një gjë të tillë e ka njoftuar Escobar me anë të një postimi në ‘Twitter’, teksa ka thënë se bashkë me BE-në, do t’i sigurojë rajonit rrugën drejt unionit europian, shkruan lajmi.net.

“I kënaqur që vizitova Emisarin Special Escobar në Washington. Gjermania dhe SHBA kanë interes të përbashkët në Ballkanin Perëndimor. Bashkë me partnerët tanë, BE-në, do të sigurojëm rrugën e rajonit drejt BE-së”, ka shkruar Sarrazin.

Ai ka paralajmëruar një takim së shpejti me Escobar, duke përfunduar postimin “shihemi së shpejti!”. /Lajmi.net/