Saranda nderon Clinton-in për kontributin ndaj Kosovës (Foto)

Lajme

03/04/2016 23:43

Derisa bashkëshorti i saj, Bill Clinton, është përjetësuar me një statujë në Prishtinë, ajo, Hillary Clinton, do të nderohet me një bust në qytetin e Sarandës në Shqipëri.

Kështu ka bërë të ditur skulptori shqiptar Idriz Balani, shkruan lajmi.net

Ai ka bërë të ditur se kjo skulpturë e Clinton-it, do të vendoset në qytetin jugor në si falënderim për kontributin e familjes Clinton dhe Amerikës në përgjithësi, për kontributin për pavarësimin e Kosovës. /lajmi.net