Sanchez ka marrë vendimin e fundit për të ardhmen e tij

9:13 | 29 Nentor 2018

Alexis Sanchez ka vendosur të largohet nga Manchester United.

E ardhmja e sulmuesit kilian, Alexis Sanchez, duket larg ‘Old Trafford’.

‘Mirror’ shkruan se Sanchez është më i vendosur se kurrë për t’u larguar nga Manchester United, pas lënies në bankën rezervë në ndeshjen ndaj Young Boys në Ligën e Kampionëve.

29 vjeçari ka ndjekur nga bankina fitoren e vështirë të United në Ligën e Kampionëve ndaj zviceranëve të Young Boys.

Kjo situatë ka shtyrë ish yllin e Arsenalit të mos e shoh veten te United nën drejtimin e Mourinhos, dhe shpreson për një lëvizje të PSG sa më parë që është e mundur./Lajmi.net/