Saka në dyshim për ndeshjen ndaj Aston Villas

14:27 | 21 Tetor 2021

Bukayo Saka është një dyshim për ndeshjen e Arsenalit kundër Aston Villa të premten në mbrëmje.

Saka u detyrua të largohet nga një dëmtim në barazimin 2-2 të së hënës me Crystal Palace pas një goditje të fortë të marrur nga James McArthur.

Reprezentuesi anglez nuk është stërvitur këtë javë dhe menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta ka konfirmuar se do të përballet me një test fitnesi të vonë para ndeshjes kundër Vilës.

“Ai nuk është stërvitur ende, kështu që ne duhet ta vlerësojmë sot dhe të shohim se si është”, tha Arteta.

“Unë nuk jam një lojtar i basteve dhe varet nga mjekët dhe ai vetë për të parë se si shërohet dhe si ndihet kur stërvit sot dhe nesër. Ai është shumë i rëndësishëm, ai ka treguar se sa i rëndësishëm është për ekipin.

“Ne kemi një seancë stërvitore sot, kishim dy ose tre lojtarë që e përfunduan ndeshjen [kundër Crystal Palace] me disa çështje, dhe ne duhej t’i vlerësonim ato sot”, ka përfunduar menaxheri spanjoll.

Arsenali e hap xhiron e nëntë të Premier Ligës ku do të pret Aston Villan në Emirates, të premten nga ora 21:00. /Lajmi.net