Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Sagna e Koscielny: Bye bye Arsenal

17:52 | 17 Prill 2014

Koscielny dhe Sagna mund të largohen nga Arsenali

Arsenali rrezikon t’i humbë dy prej futbollistëve kryesorë të ekipit. Qendërmbrojtësi Laurent Koscielny kërkohet nga PSG, Monaco dhe Bayern kurse Bacary Sagna do të jetë futbollist i lirë në verë.

Ai është një prej futbollistëve më të mirë dhe më të përmirësuar të Arsenalit në 12 muajt e fundit, por gjiganti londinez përballet me betejë për të mbajtur mbrojtësin Laurent Koscielny.

Reprezentuesi francez i cili së fundmi ka zhvilluar bisedime për vazhdimin e kontratës në Emirates, është objektiv i Paris Saint-Germain, Monaco dhe Bayern Munich, raporton Telegraph.

Arsene Wenger ka bërë të qartë se e sheh Koscielnyn si pjesë të rëndësishme të ardhmes së Arsenalit, por është në rrezik nga një numër i madh i klubeve që kërkojnë shërbimet e tij.

Përveç Koscielnyt, Arsenali rrezikon të humb edhe mbrojtësin e krahut Bacary Sagna i cili ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me klubin dhe lehtë mund të ndodh të largohet në fund të këtij sezoni, nëse deri atëherë nuk arrin marrëveshje për vazhdimin e kontratës në Emirates. Kujdes Wenger.