Sa mace janë në dhomë, nëse… – Lajmi.net
Sa mace janë në dhomë, nëse…
Autori: Lajmi.net Kuize 8:40, 25 March 2018
Jeni të gatshëm për t'u sfiduar në 3 sekonda?

”Një dhomë ka katër qoshe. Çdo qosh ka një mace.
Çdo mace sheh tri mace. Sa mace janë në dhomë?”

E dini përgjigjen? Tentoni të sfidoni dhe miqtë tuaj me këtë pyetje të thjesht logjike që lajmi.net ka sjellur për ju.

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO