Sa katrorë shihni? Vetëm njerëzit me inteligjencë të rrallë mund ta zgjidhin këtë problem – Lajmi.net
Sa katrorë shihni? Vetëm njerëzit me inteligjencë të rrallë mund ta zgjidhin këtë problem
Autori: Lajmi.net FunKuize 18:05, 17 February 2019
Testet e trurit janë gjithnjë sfiduese për të, të cilat me njëfarë forme janë indikator të inteligjencës tuaj.

Megjithëse shpesh shohim testime në formë të “puzzle”, edhe ato gjeometrike mund të ua vështirësojnë punën, transmeton lajmi.net.

Në fotografinë e mëposhtme, ju do të sfidoheni me një test gjeometrik për sy, në të cilin ju duhet të gjeni numrin e katrorëve që formojnë qibritët e radhitur në formë lineare.

Testojeni vetën:

A mundët ta gjenit rezultatin përfundimtar? Nëse jo, atëherë përgjigjja është 16. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO