Sa katrorë shihni në këtë foto? 92% dështojnë ta zgjidhin këtë problem – Lajmi.net
Sa katrorë shihni në këtë foto? 92% dështojnë ta zgjidhin këtë problem
Autori: Lajmi.net FunKuize 22:38, 19 February 2019
Testet janë një mënyrë zbavitëse për testimin e trurit tuaj.

Ndoshta kjo është arsyeja përse testimet janë bërë mjaft të popullarizuara në internet kohëve të fundit, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, testi në këtë artikull nuk do jetë aq i lehtë sa mendoni. Në fakt, 92 për qind e njerëzve nuk mund ta zgjidhin atë.

A mund ta zgjidhni ju? Në fotografinë e mëposhtme, sa katrorë mund të vëreni?

Përgjigjja përfundimtare është 40. Si arritëm deri tek kjo përgjigje? Ndiqeni videon më poshtë për ta mësuar formulën matematikore për zgjidhjen e këtij problemi. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO