Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Rruga “Muharrem Fejza” shtrohet në asfalt gjatë kohës kur është e mbushur me ujë nga shiu

9:48 | 1 Tetor 2020

Në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë, po kryhen punimet edhe gjatë kohës kur është duke rënë shi.

Gjithë ditës së djeshme “Vrojtuesit e Lagjes”, kanë publikuar pamje në Facebook, ku shihet se gropat në rrugë që janë të mbushura me ujë nga shi shtrohen me asfalt.

Po ashtu janë publikuar pamje dhe se si pas reshjeve të shiut janë mbushur me ujë disa rrugë në kryeqytet.

Kujtojmë se çdo herë pas reshjeve të mëdha të shiut, shumica e lagjeve në kryeqytet vërshohen nga uji.

Pamje të tilla janë publikuar dje në lagjen “Aktash”. /Lajmi.net/