Rritet numri, mbi 11 mijë e 200 viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Më shumë se 11 mijë e 200 njerëz raportohet të jenë të vdekur deri më tani nga tërmetet që goditi Turqinë dhe Sirinë gjatë të hënës. Zyrtarët  nga Turqia kanë njoftuar se 8 mijë e 574 njerëz kanë vdekur, transmeton lajmi.net. Ndërsa është e vështirë që të merren shifra nga Siria, por theksohet se numri…

Bota

08/02/2023 12:50

Më shumë se 11 mijë e 200 njerëz raportohet të jenë të vdekur deri më tani nga tërmetet që goditi Turqinë dhe Sirinë gjatë të hënës.

Zyrtarët  nga Turqia kanë njoftuar se 8 mijë e 574 njerëz kanë vdekur, transmeton lajmi.net.

Ndërsa është e vështirë që të merren shifra nga Siria, por theksohet se numri i vdekjeve të konfirmuar ka shkuar në 2 mijë e 662./Lajmi.net/