Rritet numri i të prekurve me COVID-19 në Greqi, 97 raste të reja në 24 orë

Rritet numri i personave të prekur nga koronavirusi në Greqi, ndërsa brenda 24 orësh u regjistruan 97 raste të reja. Mësohet se numri i viktimave ka shkuar në 183 viktimat, pasi një 79-vjeçare në Alexandrupolis humbi jetën natës.

Bota

09/06/2020 12:51

Shtimi i rasteve në fjalë ka rikthyer sërish frikën për ‘shpërthimin’ e një valë të COVID-19, ndërkohë që po diskutohet forcimi i masave dhe vendosja e karantinës lokale.

Aktualisht në Greqi, numri i të infektuarve në total me koronavirus ka shkuar në 3049/BW.