Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Rrëzohet kamioni me 10 mijë zogj, fshatarët kinez i grabisin (Foto/Video)

14:42 | 26 Gusht 2015

Në një autostradë në Kinë afër një fshati është rrëzuar një kamion transportues i pulave ku brenda kishte 10 mijë zogj.

Kamioni u rrëzua të martën dhe fshatarët iu vërsulën kamionit pa e kursyer fare. Policia ishin të pafuqishëm për të ndaluar fshatarët që t’i grabisnin zogjtë me çanta, kutia dhe gjësende tjera.

Ngarkesa e zogjve kishte një vlerë prej 5000 funteve,shkruan Daily Mail. Oficerët e trafikut ishin të detyruar për të bllokuar autostradën që asnjë nga zogjtë të mos shtypej nga makinat.

Bllokada ka shkaktuar edhe kolonë të gjatë disa milja./klankosova
Zogjte 2Zogjte 3Zogjte 4Zogjte 5