Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Rreth 1 mijë e 700 raste aktive me koronavirus në Kosovë

0:23 | 7 Korrik 2020

Në Kosovë janë regjistruar edhe 195 raste të reja me koronavirus, kështu duke e çuar në 3 mijë e 703 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 195 raste të reja me koronavirus në vend, kështu duke e çuar në 3 mijë e 703 numrin e përgjithshëm të të infektuarve, shkruan lajmi.net.

Sipas njoftimit, vetëm në komunën e Prishtinës janë regjistruar 102 raste, shifra këto që e kanë dërguar në 900 raste në total në kryeqytet.

Lexo edhe: 

Prishtina ‘fiks’ me 900 raste

Po ashtu IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 44 persona dhe aktualisht numri i të shëruarve është 1 mijë e 946, përderisa numri i të vdekurve ka arritur në 79.

Lexo edhe: 

Edhe një viktimë nga koronavirusi në Kosovë, shkon në 79 numri i përgjithshëm

Duke u bazuar në këto të dhëna, aktualisht në tërë Kosovën janë 1 mijë e 678 raste aktive me koronavirus. /Lajmi.net/