Rrahje mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas, një i lënduar rëndë

Rrahje e madhe pak çaste me parë ka ndodhur në një autobus të linjës shtetërore në Shkup, saktësisht para Bankës Popullore të Maqedonisë.

Lajme

28/02/2017 22:15

Nxënësit shqiptarë janë ballafaquar fizikisht me nxënësit maqedonas, ndersa të lënduar ka nga të dyja palët, derisa një nxënës maqedonas me lëndime të rënda është dërguar në Urgjencën e Spitalit të Qytetit shkruan Koha.mk.

Burime policore thonë për gazetën KOHA se ka filluar identifikimi i nxënësve që janë rrahur.