Rrahje masive në derbin e Serbisë (Foto)

Ndeshja kryesore në Serbisë, ajo ndërmjet Crvena Zvezdës dhe Partizanit as kësaj here nuk ka përfunduar pa skandal, pasi tifozët e dy skuadrave kanë bërë një rrahje masive në shkallët e stadiumit.

Sport

25/04/2015 23:53

Tifozët e Crvena Zvezdës dhe Partizanit edhe një herë tjetër ishin protagonistët kryesor të takimit.

Ata krijuan icidente të ndryshme para fillimit të përballjes, që u detyra që takimit shtyhej për plotë 40 minuta.

Pjesë e kësaj rrahje u bë edhe xhandarmeria, e cila nuk kurseu as fëmijët që ishin në stadium.

Ndeshja derbi pavarësisht këtyre problemeve u zhvillua dhe në fund përfundoi me rezultat të barabartë 0:0.

Në këtë ngjarje, i pranishëm ishte edhe tifozi famëkeq, Ivan Bogdanov.

Bogdanov
Rrahje 1 Rrahje 2 Rrahje 3 Rrahje 4 Rrahje 5