Roy Hodgson rikthehet në Crystal Palace

Ish-trajneri i Anglisë, Roy Hodgson, është riemëruar si trajner i Crystal Palace deri në fund të sezonit. Patrick Vieira, i cili zëvendësoi Hodgsonin në Selhurst Park në korrik të vitit 2021, u shkarkua nga Palace të premten e kaluar pas një ecurie prej 12 ndeshjesh pa fitore në të gjitha garat. Hodgson, 75 vjeç, drejtoi…

Sport

21/03/2023 12:04

Ish-trajneri i Anglisë, Roy Hodgson, është riemëruar si trajner i Crystal Palace deri në fund të sezonit.

Patrick Vieira, i cili zëvendësoi Hodgsonin në Selhurst Park në korrik të vitit 2021, u shkarkua nga Palace të premten e kaluar pas një ecurie prej 12 ndeshjesh pa fitore në të gjitha garat.

Hodgson, 75 vjeç, drejtoi Watfordin nga janari deri në maj 2022, duke u larguar pasi ata ranë në Championship, transmeton lajmi.net.

“Është një privilegj të më kërkohet të kthehem në klub, i cili gjithmonë ka qenë kaq shumë i dashur për mua”, tha Hodgson.

“Objektivi ynë i vetëm tani është të fillojmë të fitojmë ndeshje dhe të marrim pikët e nevojshme për të siguruar qëndrimin tonë në Premier League”, shtoi ai.

Palace është i 12-ti në tabelë, por vetëm tre pikë mbi zonën e rënies pas humbjes së tyre në ‘Emirates’ nga Arsenali./Lajmi.net/