Rooney në Serie A (FOTO)

Wayne Rooney mund të transferohet në Serie A.

Merkato

17/12/2016 10:16

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney mund të largohet nga klubi.

Reprezentuesi anglez nuk është titullar i vazhdueshëm në ekipin e Jose Mourinhos.

Andaj, mediat britanike raportojnë se e ardhmja e tij mund të jetë në Serie A.

Madje, Rooney raportohet se i është ofruar Napolit, përcjell “lajmi.net”.

Napoli është në kërkim të një sulmuesi dhe Rooney ka shprehur gatishmëri të luajë në San Paolo. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.