Ronaldo, pesë gola larg një rekord shumë të madh

Cristiano Ronaldo është vetëm pesë gola larg që të bëhet golashënuesi më i mirë në kualifikime për në Kampionatin Europian dhe atë Botëror.

Sport

15/06/2015 13:23

Cristiano Ronaldo duket se është në një formë të madhe me Portugalinë, pasi realizoi het trik në fitoren ndaj Armenisë.

Dhe, me këto tregola, Ronaldo e ka dërguar në 33 numrin e golave të shënuara në kualifikimet për në Kampionatin Europian dhe atë Botëror duke e barazuar Shevchenkon.

Sidoqoftë, Ronaldo është vetëm pesë gola larg për ta arritur Keanen dhe për t’u bërë lojtari me më shumë gola në kualifikime për Europian dhe Botëror.