‘Ronaldo, lojtari më i mirë në historinë e futbollit’

Trajneri i Valencias, Nuno, ka thënë se superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është një makinë e golave dhe është lojtari më i mirë në historinë e futbollit.

Sport

03/01/2015 18:41

Ronaldo është një makinë perfekte e golave dhe lojtari më i mirë në historinë e futbollit, gjithnjë sipas fjalëve të trajnerit të Valencias, Nuno.

“Ai është një makinë perfekte e golave, ai është lojtari më i mirë në historinë e futbollit”, tha Nuno në konferencë për shtyp para takimit.

“Sidoqoftë, ne nuk kemi frikë nga ai e as nga Real Madridi. Kjo fjalë nuk ekziston në futboll. Ne mendojmë se mund ta mposhtim secilën skuadër, ne kemi një dinamikë perfekte në ndeshjet në shtëpi”, përfundoi Nuno.