Ronaldo ka vendosur, ja ku do të pensionohet

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka vendosur se ku do ta përfundojë karrierën e tij si futbollist.

Sport

23/04/2015 20:58

Cristiano Ronaldo ka vendosur, më 2018, në skadim të kontratës me Real Maridin do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një aventurë në Major League Soccer.

Sipas “Sports Illustrated”, ylli portugez dëshiron të shijojë futbollin amerikan.

Madje, thuhet se ai ka gati destinacionin e ri: Los Angeles. Galaxy dhe L.A. Football Club janë dy klubet e gatshme ta mirëpresin në skuadër.

Më 2018, Ronaldo do të jetë 33-vjeç dhe mund të vendos për përfundimin e karrierës larg futbollit evropian.