Ronaldo bëhet asistuesi më i mirë në histori të L.K

Cristiano Ronaldo vazhdon të shkruajë historinë në Ligën e Kampionëve.

Sport

22/11/2016 23:07

Portugezi ka arritur të bëhet futbollisti me më së shumti asistime në këtë kompeticion të madh.

Me asistimin te goli i Varanes që ia shënoi Sportingut, Ronaldon arrin në numrin e 31 asistimeve në Ligën e Kampionëve, duke lënë pas ish bashkëlojtarin e tij, Ryan Giggs.

Ky rekord mund të jetë një goditje për kritikët e Ronaldos, që jo pak herë e kritikojnë duke e quajtur një egoist, dhe jo lojtar që punon për ekipin, sikurse Lionel Messi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.