Romelu Lukaku shpallet lojtari më i mirë i Seria A për edicionin 2020/21

18:32 | 31 Maj 2021

Seria A ka shpallur edhe lojtarin më të mirë për edicionin 2020/21.

Çmimin e ka fituar ylli i Interit, Romelu Lukaku që kaloi një tjetër edicion të shkëlqyer, shkruan lajmi.net.

Belgu ishte ndër meritorët që i ndihmoi “Neurazzurëve” të fitojnë Seria A pas plotë 11 viteve.

Lukaku pos kësaj edhe me statistika ishte në top formë me 24 gola dhe 11 asistime./Lajmi.net/