Roma – Shaqiri, ky është lajmi i fundit

19:27 | 8 Qershor 2018

Xherdan Shaqiri dëshiron të largohet nga Stoke City.

Këtë e ka konfirmuar vetë anësori me prejardhje nga Kosova, pas rënies së Stoke City nga elita e futbollit anglez.

E ardhmja e tij lidhet me shumë skuadra të njohura evropiane, por jo edhe me Romën.

Në Itali raportohet se Shaqiri që në të kaluarën ka veshur edhe fanellën e Interit dhe Bayern Munich, nuk është cak i Romës./Lajmi.net/