Roma në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve – Lajmi.net
Roma në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 22:36, 13 March 2018
Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”

Roma është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”, përcjellë “Lajmi.net”.

Italianët fituan me rezultat minimal 1:0.

Vlera e golit si mysafir në humbjen 2:1 në Ukrainë, kualifikoi ekipin kryeqytetas.

Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Edin Dzeko. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO