Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Roma fiton ndaj Ajaxit me përmbysje

22:53 | 8 Prill 2021

Roma ka arritur të rikthehet nga disfata në Amsterdam.

Në ndeshjen ndërmjet Ajaxit dhe Romës pati spektakël, holandezët avancuan me golin e Klaassen në min (39′), shkruan lajmi.ent.

Por, ishte Dusan Tadic që dështoi të shënojë nga penaltia për të dyfishuar avantazhin.

Pastaj, Lorenzo Pellegrini shënoi nga goditja e lirë në min (57′).

Në fund, kur u mendua se gjithçka po përfundonte baras, në skenë doli mbrojtësi Ibanez, i cili shënoi gol në min (87′).

Rezultati përfundimtar, Ajax 1-2 Roma./Lajmi.net/