Roma blindon Benatian

21:07 | 10 Gusht 2014

Benatia kërkohet nga Man Utd

Mehdi Benatia nuk do të transferohet në Manchester United. Trajneri i Romës, Rudi Garcia kërkon që t’i vihet fundi spekulimeve të tilla sepse qendërmbrojtësi ka kontratë afatgjate në Olimpico.

Trajneri i Romës, Rudi Garcia ka përjashtuar mundësinë e transferimit të Mehdi Benatias në Manchester United, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Qendërmbrojtësi i Giallorossëve spekulohet se është një prej futbollistëve të kërkuar nga menaxheri i ri i gjigantit anglez, Louis van Gaal.

Mirëpo, Garcia ka insistuar se Benatia ka kontratë afatgjate me Romën dhe nuk ja vlen të spekulohet mbi të ardhmen e tij.

“Mehdi më duket se ka edhe katër vjet kontratë me Romën andaj mjaft”, deklaroi Garcia pas fitores ndaj Eltendorfit në ndeshje miqësore me rezultat të thellë 5:0. 

Roma blindon Benatian

20:45 | 13 Mars 2014

Benatia

Roma ka vendosur të shpërblejë Mehdi Benatian. Qendërmbrojtësi Benatia ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni, pas transferimit në Stadio Olimpico gjatë verës së vitit të kaluar nga rivali i Serie A, Udinese. Mirëpo, ai ka zgjuar interesim nga klube të mëdha si Paris Saint-Germain dhe Manchester United. Mirëpo, sipas të përditshmes sportive italiane […]

Roma ka vendosur të shpërblejë Mehdi Benatian.

Qendërmbrojtësi Benatia ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni, pas transferimit në Stadio Olimpico gjatë verës së vitit të kaluar nga rivali i Serie A, Udinese.

Mirëpo, ai ka zgjuar interesim nga klube të mëdha si Paris Saint-Germain dhe Manchester United.

Mirëpo, sipas të përditshmes sportive italiane Tuttosport, drejtuesit e Romës janë duke bërë gati vazhdimin e kontratës me Benatian.

Aktualisht, ai ka marrëveshje me Romën deri në vitin 2018 me pagë prej 1.6 milionë eurosh në stinor.

Mirëpo, me kontratën e re, përveç kohëzgjatjes së marrëveshjes do të ketë edhe pagë më të mirë.