Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Roma barazon rezultatin, shënon Pellegrini

22:19 | 8 Prill 2021

Lorenzo Pellegrini ka shënuar në Amsterdam.

Ajax dhe Roma po përballen në kuadër të çerekfinales së Europa League, shkruan lajmi.net.

Holandezët avancuan në pjesën e parë me golin e Klaassen, pastaj edhe Tadic pati një rast të shënojë nga penaltia por nuk shënoi.

E kur nuk shënon, rregulli i pashkruar i futbollit thotë se do të pësosh.

Lorenzo Pellegrini barazoi shifrat në Amsterdam në min (57’).

Rezultati momental, Ajax 1-1 Roma./Lajmi.net/